Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Zwiedzamy Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Zwiedzamy Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W dniu 30.08.2017 r. w ramach wyjść kulturalnych projektu pn. Sierpecka Ponadgminna Świetlica Środowiskowa zorganizowano wizytę w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

W wydarzeniu wzięło udział 79 osób, w tym uczestnicy projektu, najbliższe otoczenie, wychowawcy świetlicowi oraz zespół zarządzający.

Program wizyty przewidywał wiele atrakcji tj. zwiedzanie wystaw stałych prezentowanych w dworze ziemiańskim, galerii rzeźby i powozowni, zwiedzanie Muzeum z audioprzewodnikiem, pokaz wyrobu masła, w którym udział mogli brać również uczestnicy wycieczki oraz degustacja chleba z masłem. Na wiejskim podwórzu dzieci poznawały gry i zabawy swoich dziadków. Wśród zabawek znalazły się szczudła, różnego rodzaju obręcze, drewniane ptaki i konie na kiju. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki bryczką po terenie skansenu. Podczas przejażdżki można było podziwiać  malowniczą panoramę skansenowskiej wsi, park dworski, a także obiekty tworzące kompleks muzealno-wystawienniczy. Wizytę w Muzeum Wsi Mazowieckiej wieńczyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczestnikom wycieczki zapewniono transport.

 

image_pdfimage_print
Skip to content