Zebranie sprawozdawcze OSP za rok 2022

W dniu wczorajszym w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Sierpcu odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP za rok 2022, w których uczestniczył Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sławomir Olejniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, zastępca Komendanta PSP st. bryg. Paweł Sekulski, Prezes Powiatowy Związku OSP Kamil Różański oraz Członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sierpcu.

Podczas zebrania omówiono analizę stanu wydatkowania środków budżetowych gmin z terenu powiatu sierpeckiego przeznaczonych w 2022 r. na dofinansowanie działalności OSP. Przedstawiono informację Komendanta Powiatowego PSP w Sierpcu o aktualnej sytuacji pożarowej i miejscowych zagrożeniach powiatu sierpeckiego ze szczególnym uwzględnieniem udziału OSP w akcjach ratowniczo-gaśniczych, informację dotyczącą środków przeznaczonych na dofinansowanie OSP w ramach MSWiA i KSRG w roku 2023 oraz informację dotyczącą złożonych wniosków o świadczenie emerytalne dla druhów OSP.