Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

ZAWODY STRONGMAN JUNIOR

ZAWODY STRONGMAN JUNIOR

W słoneczne piątkowe przedpołudnie kadra siłaczy z Mechanika walczyła w konkurencjach siłowych, których organizatorem był Zespół Szkół Technicznych w Płocku.

To już dziesiąta edycja zawodów Strongman Junior. Gościem honorowym imprezy był czołowy reprezentant kraju w zawodach Strongman Masters Robert Kali Kalinowski. Zawodnicy próbowali swoich sił w konkurencjach siłowych, w których liczyła się siła, wytrzymałość i dynamika, do pełnej punktacji zawodów wchodziły następujące boje: przeciąganie opony ważącej 320 kg, uścisk herculesa ze sztanga ważącą 200 kg, przysiady ze sztangą na maksymalny ciężar, spacer farmera z walizkami ważącymi 200 kg oraz martwy ciąg próba absolutnej siły. Nasza reprezentacja zaliczyła bardzo udany start, juniorzy wykazali się ogromnym duchem walki i zawziętości co przełożyło się na końcowy wynik, Piotr Szlufik najlżejszy zawodnik z całej grupy zajął VI miejsce, na miejscu IV zawody zakończył Damian Gregorczyk, III miejsce przypadło Pawłowi Przybojewskiemu. Należy dodać, że był to pierwszy start naszych zawodników w takiej imprezie, chłopcy dotychczas specjalizowali się w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc. Start naszych zawodników był doskonałym przetarciem przed czerwcowymi Mistrzostwami Polski Juniorów w Trójboju Siłowym, które odbędą się w Kielcach.

Na koniec chcemy serdecznie podziękować oraz pogratulować wszystkim uczestnikom zawodów, bez waszego zaangażowania w treningi nie byłoby takich sukcesów, wiemy że to bardzo ciężka praca wykonywana każdego dnia, za którą wam serdecznie dziękujemy. Życzymy wam sukcesów i dużo siły!

UKS Mechanik

image_pdfimage_print
Skip to content