Zajęcia grupowe w OPP w Sierpcu

W dniu 12.05.2015 r. w sali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu odbyły się zajęcia grupowe prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Warsztaty poprowadziły psycholog Izabela Paczkowska i pedagog Emilia Lewandowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu.
Uczestnikami spotkania były dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju i wychowankowie OPP oraz ich rodzice. Głównym założeniem zajęć było kształtowanie umiejętności nawiązywania pozytywnych relacji społecznych z innymi, nauka współpracy w grupie, rozwijanie przez ruch świadomości własnego ciała i funkcjonowanie w przestrzeni.
W czasie zabaw, przy muzyce dzieci poznawały i utrwalały swoje części ciała, kolory i kształty. Dużo radości zarówno maluchom, jak i ich rodzicom przyniosły ćwiczenia z wykorzystaniem huśtania w kocu, noszenia, przeciągania, czołgania się w tunelu itp. Dzieci z każdą chwilą czuły się coraz lepiej w grupie, z radością podejmowały różne formy aktywności ruchowej.

Zajęcia zakończyły się relaksem, masażykiem, wykonywanym przez rodziców na plecach dzieci oraz kołysanką wyciszającą wszelkie emocje.

OPP w Sierpcu