Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

12 maja 2016 r. na terenie Płocka odbył się etap rejonowy XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Udział wzięło czternaście drużyn: jedenaście z Płocka i trzy z Sierpca. Sierpc reprezentowały szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego, Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2. Zadaniem drużyn pierwszej pomocy było rozwiązanie testu z zakresu historii PCK i wiedzy ratowniczej, udzielanie pierwszej pomocy w pięciu upozorowanych sytuacjach. Każda „Stacja” to upozorowany przypadek medyczny, np. wypadek samochodowy, zasłabnięcie w galerii czy też upadek z wysokości.

Drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. mjr Henryka Sucharskiego w składzie: kapitan – Robert Nowicki, członkowie – Michał Maśka, Kamil Zygmuntowicz, Arkadiusz Ziółkowski oraz Alicja Zintek (rezerwową była Anna Baranowska) wraz z drużyną Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie zakwalifikowała się do etapu okręgowego, który odbył się 21 maja 2016 r. w Grodzisku Mazowieckim. W tym etapie wzięło udział 9 drużyn z województwa mazowieckiego. Drużyna naszego Liceum wykazała się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy co zaowocowało wysokim, 2 miejscem w klasyfikacji ogólnej tuż za drużyną Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie, która zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Zawodom zawsze towarzyszy ogromna rywalizacja. Tym bardziej jesteśmy dumni, że w czołówce jest drużyna z naszego Liceum.

Gratulacje dla drużynowego Roberta Nowickiego i jego drużyny. Opiekunem Szkolnej Drużyny Pierwszej Pomocy PCK jest pani Krystyna Witkowska.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content