Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

XVI Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada”

XVI Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada”

17 marca 2017 r. w Domu Kultury „Włochy” w Warszawie odbył się XVI Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada”.

Przedsięwzięcie miało na celu popularyzowanie działań artystycznych dzieci i młodzieży; prezentowanie przez różne placówki, przez uczestników umiejętności w zakresie muzyki, teatru i tańca, a także dzielenie się z publicznością i jury własną interpretacją, możliwościami czy też doświadczeniami.

W pierwszym etapie konkursu brało udział ponad 300 podmiotów wykonawczych, zaś do finału przystąpiło 114 (90 solistów, 9 zespołów wokalnych, 10 zespoły wokalno-instrumentalne, 2 zespoły instrumentalne, 4 chóry i duet), obejmujących zgłoszenia ze szkół mieszczących się na terenie województwa mazowieckiego. Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie: Katarzyna Sokołowska – chórmistrz i pedagog, nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny) na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wicedyrektor do spraw artystycznych Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie; Barbara Dziekan-Vajda – aktorka, reżyser i nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny) w Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi; Marek Błaszczyk – kompozytor, klawiszowiec, aranżer, producent muzyczny.

W finale konkursu wzięła udział nasza uczennica Tatiana Kaja Waśko z klasy I d.

Serdecznie gratulujemy!

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content