XIV Konkurs Chemiczny im. Marii Skłodowskiej – Curie rozstrzygnięty!

26 lutego 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbyła się XIV edycja Konkursu Chemicznego im. Marii Skłodowskiej – Curie.

W przedsięwzięciu wzięło udział 25 uczniów reprezentujących gimnazja z terenu powiatu sierpeckiego (Borkowo, Mochowo, Rościszewo, Szczutowo, Gójsk, Zawidz i Sierpc). Uczestnicy, w ciągu 90 minut, rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Maksymalnie mogli uzyskać 40 punktów.

8 kwietnia 2016 roku miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu, wśród nagrodzonych znaleźli się:

I miejsce – Michał Majerski z Gimnazjum w Borkowie, uczeń pani Małgorzaty Korpolińskiej

II miejsce – Kinga Pokorska z Gimnazjum Publicznego im. Biskupa Leona Wetmańskiego, uczennica pani Hanna Łobińskiej

III miejsce – Piotr Maciejewski z Gimnazjum w Gójsku, uczeń pani Alicji Cześnik.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Konkurs zorganizowały nauczycielki chemii: pani Magdalena Wysocka i pani Jolanta Wiśniewska.

LO Sierpc