Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

XIV BIEGI SIERPIENICY 2015

XIV BIEGI SIERPIENICY 2015

Dla dzieci i młodzieży szkolnej zorganizowano dnia 25.09.2015 r. imprezę sportową „XIV Biegi Sierpienicy”. Zawody rozegrano zastępczo  na Osiedlu Witosa ze względu na remont mostu i kładki nad Sierpienicą.

Celem imprezy było: upowszechnianie biegania wśród dzieci i młodzieży, promowanie zdrowia i rodziny, wzbogacanie sportowej oferty Miasta Sierpc. Organizatorami byli: Burmistrz  Miasta Sierpca, Parafia św. Benedykta w Sierpcu , Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu, Rada Powiatowa LZS w Sierpcu oraz Zarządy Osiedli nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 6, nr 7 w Sierpcu. W konkurencjach sportowych udział wzięło 551 dzieci i  młodzieży szkolnej, w tym czterech zawodników z Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na Życie” wspieranych przez rodziców, wolontariuszy Powiatowego Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych.
Skład zawodników Stowarzyszenia był okrojony ponieważ w tym samym dniu w sklepach spożywczych rozpoczęła się zbiórka żywności, w której uczestniczyli podopieczni „Szansy na Życie” i wolontariusze.

Wyniki konkurencji dla osób niepełnosprawnych :

Bieg na dystansie 300 m

I miejsce  –  Jędrzejewski Krzysztof

Bieg na dystansie 100 m

I
miejsce  –  Witkowski Mariusz
II
miejsce  –  Stachowicz Bartosz
III
miejsce  –  Żuchowski Jacek

Osoby, które zajęły miejsca na podium otrzymały: medal, dyplom i upominek, a zwycięzca każdego biegu dodatkowo otrzymał statuetkę biegacza. Nagrody zawodnikom wręczali Przewodniczący Zarządów Osiedli, tj. p. Kazimierz Goszczyński, p. Mariusz Czajkowski i p. Przemysław Burzyński. 

Organizatorzy dla wszystkich przygotowali poczęstunek.

Podczas  sportowej imprezy dopisała pogoda, panowały dobre nastroje i był duży doping.

Iwona Wiśniewska

image_pdfimage_print
Skip to content