XIII Konkurs Chemiczny im. Marii Skłodowskiej – Curie rozstrzygnięty

9 kwietnia 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyła się XIII edycja Konkursu Chemicznego im. Marii Skłodowskiej – Curie. W przedsięwzięciu wzięło udział 17 uczniów reprezentujących gimnazja z terenu powiatu sierpeckiego (Mochowo, Rościszewo, Szczutowo, Susk, Gójsk, Sierpc).

Uczestnicy, w ciągu 90 minut, rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Maksymalnie mogli uzyskać 48 punktów.
28 kwietnia 2015 roku miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu, wśród nagrodzonych znaleźli się:
I miejsce – Aleksandra Sławińska z Gimnazjum Publicznego im. bpa Leona Wetmańskiego, uczennica pani Hanny Łobińskiej
II miejsce – Weronika Hińcz z Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie, uczennica pani Aleksandry Rudzińskiej
III miejsce – Jakub Olszewski z Zespołu Szkół Samorządowych w Rościszewie, uczeń pani Katarzyny Rzeszotarskiej.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Konkurs zorganizowały nauczycielki chemii: pani Magdalena Wysocka i pani Jolanta Wiśniewska.

LO Sierpc