XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny pn. „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne”

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym odbyło się rozstrzygnięcie XII Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn. „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne”, w którym udział wzięło 10 szkół z terenu powiatu sierpeckiego.

Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak oraz Aldona Kowalska Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Środowiska wręczyli nagrody laureatom.

I. Kategoria makulatura

1️⃣miejsce – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu (255,29 kg/na 1 ucznia).

2️⃣ miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie (57,13 kg/na 1 ucznia)

3️⃣ miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu (31,44 kg/na 1 ucznia)

II. Kategoria tworzywa sztuczne

1️⃣ miejsce – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu (44,80 kg/na 1 ucznia).

2️⃣ miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu (34,31 kg/na 1 ucznia).

3️⃣ miejsce – Szkoła Podstawowa im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Słupi (5,46 kg/na 1 ucznia)

III. Kategoria baterie

1️⃣ miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu (22,06 kg/na 1 ucznia)

2️⃣ miejsce – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu (4,60 kg/na 1 ucznia)