Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

XII Bal Charytatywny

XII Bal Charytatywny

24 stycznia 2015 roku w Domu Bankietowym „Ambrozja” w Borkowie Kościelnym, odbył się XII Bal Charytatywny dla dwójki dzieci: 6 letniej Paulinki, chorej na rozszczep kręgosłupa i 5 letniego Jasia, chorego na rzadką chorobę metaboliczną.

Bal Charytatywny organizowany jest przez stowarzyszenia „Zgoda” i „Szansa na Życie”. Nasz cel wspierają lokalni Artyści, przekazując swoje prace, które są licytowane podczas balu. Bardzo dużo prac otrzymujemy z Warsztatów Terapii Zajęciowych, które są przekazywane co roku z DPS Szczutowo, DPS Płock, WTZ Aleksandrów Kujawski, DPS Nad Jarem z Miszewa Murowanego, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, Krajowe Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom” w Płocku oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu i osoby prywatne, które wspierają nasze inicjatywy. Kulminacyjnym punktem balu jest aukcja złotej płaskorzeźby, która jest przekazywana przez firmę „BIK” Jan Brejtfus i Krzysztof Biedniak.

Człowiekiem Wielkiego Serca w tym roku został, pan Hubert Przybyszewski, internautą Złotego Serca został Zakład Masarski „Pod Staropolską Strzechą” państwa Nadratowskich. Była wspaniała zabawa grał charytatywnie Zespół „MANDERS”, a zaproszeni goście chętnie brali udział w licytacji, aby pomóc dwójce naszych podopiecznych. Zebraliśmy ponad

16 tysięcy złotych, zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitację i dofinansowanie na zakup sprzętu ortopedycznego. Jak co roku nie brakuje ludzi wielkiego serca, którzy są wśród nas.

Wojciech Rychter
Powiatowy Pełnomocnik
ds. osób niepełnosprawnych

Galeria wiadomości

image_pdfimage_print
Skip to content