X Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

7 kwietnia 2016 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego wzięli udział w finale X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe, który odbył się w Siedlcach. Olimpiada miała na celu przede wszystkim przybliżyć postać św. M. M. Kolbego, a także uwrażliwić i zainspirować młodych ludzi do szukania w swoim życiu wartości i postaw naśladowania świętego.

Licealiści stanęli w szranki z młodzieżą z różnych zakątków Polski. Dlatego też niezmiernie cieszy nas fakt, że udało im się znaleźć wysoko w klasyfikacji: Rafał Antonowicz z klasy II e zajął 14 miejsce, natomiast Kinga Rozworska z klasy I a zajęła 22 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunami uczniów byli: pani Katarzyna Moskal i ks. Dawid Witkowski.

LO Sierpc