Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Wychowankowie Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie byli na niezwykłej Gwiazdce

Wychowankowie Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie byli na niezwykłej Gwiazdce

Wychowankowie Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie po raz kolejny brali udział w wielkim przedsięwzięciu jakim jest gwiazdka z Fundacją One Day.

One Day to ogólnopolska inicjatywa wspierająca dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka na terenie całej Polski. Celem akcji jest spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji i przywracanie im wiary we własne siły. Działania fundacji są dwutorowe, ale łączy je wspólna idea dawanie szansy na samodzielne życie. One Day to akcja świąteczna do której przyłączyć może się każdy z nas i podczas której Fundacja zbiera i przekazuje wymarzone prezenty dzieciom z całej Polski oraz pozyskuje fundusze na szkolenia, kursy i staże dla starszych dzieci poprzez akcje 'Wsparcie na Starcie.

Nasi Wychowankowie mieli nie tylko okazję spotkania z samym Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem, celebrytami, gwiazdami ekranu, sportu czy wybiegów, ale również podobnie jak rok temu dostać wsparcie związane z usamodzielnianiem się: dwoje spośród naszych opuszczających nas już wychowanków otrzymało wyprawkę ( pościel, koce itp.), jeden zrobi kurs spawacza, jeden zrobi kurs prawa jazdy kat C, jeden kurs prawa jazdy kat. B.

Mamy nadzieję, że to zaowocuje w ich dorosłym życiu.
Nina Gąsiorowska

image_pdfimage_print
Skip to content