Wychowankowie Powiatowego Domu Dzieci na warsztatach w Warszawie

Dwoje spośród naszych Wychowanków brało udział w XV edycja projektu CEMS Chance. Jest to projekt skierowany do młodzieży z 3 klasy gimnazjum oraz 1 klasy ponadgimnazjalnej mający na celu inspirowanie i motywowanie młodych ludzi, aby „sięgać wyżej!”.

Beneficjentami tej inicjatywy są osoby, które z różnych przyczyn mają utrudniony start w dorosłe życie i przez to nie są świadomi szans, jakie daje im los.

Podczas czterodniowego pobytu w Warszawie a dokładniej w Szkole Głównej Handlowej nasi Wychowankowie mieli możliwość skorzystać z cyklu warsztatów, szkoleń i paneli motywacyjnych. Mogli między innymi poznać sekrety Savoir-vivre’u, Design Thinking, programowania czy rozwoju i planowania ścieżki swojej kariery. Jednakże oprócz rozwoju osobistego, projekt oferuje także niezapomniane wrażenia, dzięki wizycie w Centrum Nauki Kopernik, wejściu na taras widokowy Pałacu Kultury czy zwiedzaniu Starego Miasta. Nasza Wychowanka i Wychowanek poszerzyli swoją wiedzę o perspektywach dalszego kształcenia, czują się zmotywowani i zainspirowani.

Nina Gąsiorowska