Wręczenie aktu przekazania nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla sierpeckiej jednostki i przekazania wozu z KP PSP Sierpc dla OSP Goleszyn

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu odbyło się wręczenie aktu przekazania nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla sierpeckiej jednostki i przekazania wozu z KP PSP Sierpc dla OSP Goleszyn.

W uroczystości uczestniczyli st. bryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Państwowej Straży Pożarnej, Artur Czapliński – radny sejmiku, reprezentujący Posła Macieja Wąsika, Andrzej Cześnik – Starosta Sierpecki, Sławomir Olejniczak – Wicestarosta Sierpecki, Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca, Przemysław Burzyński – Przewodniczący Rady Powiatu, Małgorzata Korpolińska — Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Sebastian Szczypecki – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Krzysztof Korpoliński – Wójt Gminy Sierpc, Kamil Różański – Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Sierpcu.

Następnie ks. kan. dr Andrzej Zakrzewski – Kapelan Diecezjalny Strażaków dokonał poświęcenia pojazdu.

Zakup pojazdu był możliwy dzięki środkom pozyskanym przez KP PSP Sierpc na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej, ze środków NFOŚiGW i budżetu państwa, a jego całkowity koszt to 1 240 000,00 zł.

Przy tej okazji zostali także wyróżnieni strażacy. Medale otrzymali z KP PSP w Sierpcu:

✅ st. ogn. Janusz Rutkowski — Złoty Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ bryg. Waldemar Goczyński – Złoty Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ st. kpt. Piotr Polowiec – Złoty Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ st. ogn. Mariusz Sławiński – Srebrny Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ mł. asp. Sławomir Linowski – Srebrny Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ st. ogn. Maciej Czarnomski – Srebrny Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ sekc. Krystian Tomaszewski – Strażak Wzorowy

Z OSP Goleszyn:

✅ druh Marek Wojnowski – Złoty Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ druh Paweł Barochowski – Srebrny Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ druh Marcin Żołnowski – Brązowy Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ druh Mirosław Wierzbicki – Brązowy Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ druh Michał Jagodziński – Brązowy Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

✅ druh Grzegorz Chędkowski – Brązowy Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych spokojnych służb!