Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Wolontariusze z sierpeckiego „Ekonomika” nie zapominają o potrzebujących – Zbiórka Caritas 2018r

Wolontariusze z sierpeckiego „Ekonomika” nie zapominają o potrzebujących – Zbiórka Caritas 2018r

Boże Narodzenie to czas szczególny, gdyż otwieramy się wówczas na drugiego człowieka. Nasze serca stają się bardziej wrażliwe i skłonne do pomocy.

Pragniemy być blisko innych. Okazją, aby pokazać te gesty miłości była 15. Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem ,,Tak, pomagam” organizowana przez Caritas w dniach 7-8 grudnia 2018r. Na terenie Sierpca została ona przeprowadzona we wszystkich sklepach sieci Biedronka oraz w sklepie Mila i Lidl. W akcji wzięło udział ponad 60 uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu, którzy zbierali najbardziej potrzebne artykuły spożywcze. Paczki żywnościowe, które przygotuje Caritas, trafią do rodzin wielodzietnych, a także osób samotnych, chorych, bezrobotnych mieszkających w parafii.

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za okazane gesty i ofiarowanie choć kilku produktów podczas tej przedświątecznej zbiórki. Kierownikom w/w sklepów dziękujemy za możliwość przeprowadzenia akcji, a wolontariuszom tradycyjnie za zaangażowanie i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że potrzebujący odczują radość z bycia obdarowanym, zaś ofiarodawcy satysfakcję z tego, że obdarowali kogoś w tym pięknym czasie.

Wolontariusze i opiekunowie SKW przy ZS nr 2 w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content