Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Wizyta Ministra Zdrowia w szpitalu

Wizyta Ministra Zdrowia w szpitalu

Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski na zaproszenie Starosty Sierpeckiego Mariusza Turalskiego odwiedził SPZZOZ w Sierpcu.

Starosta Sierpecki Mariusz Turalski wraz z Posłem RP Waldemarem Olejniczakiem, Wicestarostą Sierpeckim Jarosławem Ocickim oraz Dyrektorem SPZZOZ w Sierpcu Robertem Makówką przedstawili Ministrowi aktualną sytuację szpitala oraz jego najpilniejsze potrzeby. Starosta Sierpecki zwrócił się do Ministra Zdrowia z prośbą o przychylność w zabiegach Starostwa o pozyskanie tomografu komputerowego. Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wyraził wsparcie tej inicjatywy. Poseł RP Waldemar Olejniczak oraz Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki zwrócili uwagę na potrzebę pozyskania karetki dla szpitala w Sierpcu. Podczas rozmów z dyrektorem Robertem Makówką Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wykazał się szeroką wiedzą medyczną oraz wielkim zainteresowaniem problemami SPZZOZ Sierpc. W spotkaniu wzięli udział również Radni Powiatowi: Małgorzata Korpolińska, Andrzej Cześnik, Kamil Różański oraz Zbigniew Kopczyński.
– ,,Pozyskaliśmy ogromne środki dla sierpeckiego szpitala w wysokości ponad 9 mln zł. Termomodernizacja oraz remont szpitala zamknie się w kwocie 3,400 mln zł (termomodernizcja, panele fotowolaticzne o mocy 45 kW, wymiana 950 lamp na lampy ledowe, wymiana wcześniej niewymienionych okien i grzejników. W najbliższym czasie ważny jest również zakup nowoczesnego tomografu komputerowego za kwotę ok. 3 mln zł. Dosprzętowienie szpitala ze środków powiatu wynosi 1 687 000,00 zł. Pozyskaliśmy równie darowiznę w postaci sprzętu medycznego z Fundacji WOŚP na kwotę 180 tys. ’’. − wyjaśnił Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki. Zakupione urządzenia, a także darowizny to część sprzętu, który już posiadamy w naszym szpitalu:
1. USG.
2. Wózki do przewozu chorych w pozycji leżącej.
3. Zestaw endoskopowy: kolonoskop, gastroskop, wideobronchoskop.
4. Analizator glukozy.
5. Kardiomonitor.
6. Myjka do endoskopu.
7. Respirator.
8. Optyka laporoskopowa (histeroskop)
9. Urządzenia oddymiające oraz będzie odbudowana klatka schodowa przy Oddziale Chorób Wewnętrznych i Oddziale Chirurgicznym.

,,Dodatkowa kwota, która trafiła do sierpeckiego szpitala z NFZ wynosi 1 500 000,00 zł. W rozmowie z Ministrem Zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim odniosłem się do środków finansowych, które w kwocie 2 mld zł mają być przeznaczone na modernizację szpitali w Polsce w 2020r.. Jednocześnie zapytałem, czy możemy spodziewać się, że te środki w 2020 r. trafią również do nas w związku z koncepcją modernizacji i rozbudowy SPZZOZ Sierpc. Z rozmowy wynikało, że możemy liczyć na te środki. Mamy nadzieję, że pozyskamy w 2020 r. nową karetkę dla sierpeckiego szpitala. Chciałbym podziękować za dotychczasową pomoc Wicemarszałek Senatu Marii Koc, Posła RP Waldemara Olejniczaka, Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery, Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego oraz Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego’’. − podsumował Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki.

 

image_pdfimage_print
Skip to content