Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

WIOSENNA OFERTA MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

WIOSENNA OFERTA MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

Wiosna to okres, kiedy w przyrodzie dzieje się wiele: trwają powroty ptaków, zajmowane są terytoria, składane są jaja, na świat przychodzą młode, zimujące u nas zwierzęta budzą się ze snu, kwitną pierwsze kwiaty…. Temat wiosny w przyrodzie powraca co roku wraz z jej nastaniem, a mimo to za każdym razem budzi w nas miłe skojarzenia i emocje. Może to za sprawą dłuższych dni, może dzięki cieplejszym promieniom słońca, a może za sprawą naszego zainteresowania tym, co dzieje się aktualnie w przyrodzie i naszych poszukiwań zwiastunów wiosny?
A MOŻE PODEJRZYMY PRZYRODĘ WSPÓLNIE?
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zachęca dzieci i młodzież do skorzystania z wyjątkowej oferty wiosennej – programu edukacyjnego „Zwyczaje wiosenne na Mazowszu”. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych i realizowana od 1 marca do 30 kwietnia 2016 roku. W cenę 18 zł od osoby wliczony jest wstęp na teren skansenu, projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”, zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem, przejazd wozem, przygotowanie ogniska oraz zajęcia manualne: pokaz wyrobu palmy i pisanki wielkanocnej lub warsztaty zdobienia kart wielkanocnych. Wybór jednej z dwóch wymienionych propozycji zajęć manualnych należy do uczestników, a każda z nich stanowi doskonałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Wystarczy dokonać rezerwacji pakietu wiosennego, by przekonać się że połączenie zajęć warsztatowych ze zwiedzaniem i integracją przy ognisku to bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu. Pamiątką z pobytu w skansenie będzie wykonana własnoręcznie palma i pisanka lub karta świąteczna.
Tymczasem ratusz w marcu i kwietniu zaprasza na pokazy wykonywania palm i pisanek wielkanocnych. Warsztaty poświęcone są tradycjom wielkanocnym: przybliżają zapomniane nieco dziś obrzędy i zwyczaje towarzyszące tym radosnym Świętom. Łączą prezentację multimedialną „Wielkanoc na Mazowszu” z zajęciami praktycznymi, na które składają się: pokaz zdobienia jajek woskiem oraz samodzielne wykonanie palmy i pisanki przez uczestników zajęć. Wykonaną przez siebie palmę i pisankę uczestnicy zabierają do domu. Koszt udziału w zajęciach wynosi 4 zł od osoby.
Aby wziąć udział w programie „Zwyczaje wiosenne na Mazowszu” realizowanym w skansenie wystarczy dokonać rezerwacji:
skansen – nr tel. 24 275 28 83 wew. 36 lub 37, e-mail: rezerwacje@mwmskansen.pl
Rezerwacje pokazów wykonania palm i pisanek wielkanocnych przyjmuje ratusz: ratusz – nr tel. 24 275 28 26, e-mail: ratusz@mwmskansen.pl

Program edukacyjny „ZWYCZAJE WIOSENNE NA MAZOWSZU”

Wariant I:
Czas trwania: ok. 4 godzin
Liczba osób: max 45
Cena – 18 zł/osoba

Skład programu:
• Wstęp na teren skansenu
• Pokaz wykonania palmy wielkanocnej i pisanki*
• Projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”
• Przejazd wozem po terenie ekspozycji
• Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
• Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek**
* Prosimy, aby na pokaz wykonania pisanki każdy uczestnik miał 1 ugotowane jajko
** Kiełbaski można dostarczyć we własnym zakresie lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie(na kilka dni przed planowanym przyjazdem). Kontakt: 603 063 545

Wariant II:
Czas trwania: ok. 4 godzin
Liczba osób: max 45
Cena – 18 zł/osoba

Skład programu:
• Wstęp na teren skansenu
• Warsztaty zdobienia karty wielkanocnej
• Projekcja prezentacji multimedialnej „Zwyczaje i obrzędy wiosenne na Mazowszu”
• Przejazd wozem po terenie ekspozycji
• Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
• Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek*
* Kiełbaski można dostarczyć we własnym zakresie lub zamówić telefonicznie w skansenowskiej karczmie (na kilka dni przed planowanym przyjazdem. Kontakt: 603 063 545)

Agnieszka Jezierska – Chalicka

image_pdfimage_print
Skip to content