Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

„Wielkanocna zbiórka żywności”

„Wielkanocna zbiórka żywności”

W piątek 20 marca, w sobotę 21 marca oraz w niedzielę 22 marca 2015 wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 oraz z Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na Życie” przy wsparciu wolontariuszy z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, Szkoły Podstawowej nr3 i Szkoły Podstawowej nr2, Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie wzięli udział w akcji „ Wielkanocna zbiórka żywności” .

Zebrany asortyment liczono w świetlicy Internatu przy Zespole Szkół nr 1. Łącznie zebrano 1 286 kg oraz 109 litrów napoi. Artykuły trafiły w postaci paczek żywnościowych do osób potrzebujących na terenie miasta Sierpca i Powiatu Sierpeckiego.

Akcja miała charakter ogólnopolski. Pracy wolonatriuszy przyglądali się głównie koordynatorzy z Banku Żywności w Płocku, pani wiceprezes Aldona Cybulska oraz pan prezes Rafał Kuczyński. Ocenili zbiórkę jako dobrze zorganizowaną. Największe zainteresowanie wśród wszystkich wolontariuszy wzbudziła grupa najmłodsza z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej nr3 w Sierpcu.

Lokalnymi koordynatorami zbiórki byli Anna Chmielewicz, Wojciech Rychter. Ich działania wspierali Witold Prątnicki z Zespołu Szkół nr1 oraz pani Małgorzata Korpolińska z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, pani Edyta Paciuszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr3, pani Agnieszka Tomaszewska – pracownik OPP w Sierpcu, rodzice nieletnich podopiecznych.

Wolontariusze oraz koordynatorzy serdecznie dziękują za okazaną życzliwość i ciepłe słowa, z jakim spotykali się ze strony ofiarodawców. Dziękują dyrekcji,kierownikom, pracownikom sieci handlowych sklepu Biedronka ul Płocka, Biedronka ul Braci Tułodzieckich, Lidl ul Płocka oraz w Gram przy ul Jana Pawła II za umożliwienie zorganizowania zbiórki na terenie naszego miasta.

Koordynatorzy , wolontariusze

image_pdfimage_print
Skip to content