Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

„WEEKEND ZA PÓŁ CENY” W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

„WEEKEND ZA PÓŁ CENY” W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

W tym roku początek kwietnia nie będzie oznaczał w muzeum wyłącznie rozpoczęcia sezonu turystycznego. Szykujemy dla naszych gości nie lada niespodziankę. Już w pierwszy weekend kwietnia będzie można skorzystać z wyjątkowo przystępnych cen za bilety wstępu do skansenu, ratusza oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

A to wszystko w ramach akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”, organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  W ramach projektu w dniach 1-2 kwietnia 2017 r. ceny biletów wstępu do skansenu, ratusza oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu zostaną obniżone aż o połowę. Oferta obejmuje bilety normalne, ulgowe i rodzinne. Nadrzędnym celem inicjatywy jest ułatwienie dostępu do ogólnopolskiej oferty turystycznej i kulturalnej. To doskonała okazja, by odwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i skorzystać z dostępnych atrakcji.

Wybierając się na skansen w pierwszy kwietniowy weekend będzie można zaobserwować nieśmiałe oznaki wiosny – podziwiać budzącą się z zimowego snu przyrodę, beztrosko wsłuchiwać się w ptasie trele, a przy odrobinie szczęścia nawet napotkać jeszcze ospale przechadzające się po łąkach zwierzęta. W zabytkowych obiektach z przełomu XIX i XX wieku oraz wnętrzach dworskich prezentowana jest ekspozycja „Wielkanoc na Mazowszu”. Wystawa obrazuje zwyczajowe czynności przedświąteczne, jakim poświęcała się ludność sprzed stu laty oraz wielkanocne świętowanie. Będzie można zatem ujrzeć przedświąteczny wypiek chleba i ciast, akcesoria potrzebne do wykonywania pisanek, a także już ozdobione różnymi stosowanymi na Mazowszu technikami jajka. Nie zabraknie także wielkanocnej święconki, ekspozycji ukazującej święcenie pokarmów, ognia i wody oraz tzw. „chodzenia po wykupie”. Do dyspozycji zwiedzających będą też ekspozycje stałe prezentowane w galerii rzeźby i powozowni.

Tymczasem wizyta w ratuszu będzie okazją do zgłębienia wiedzy na temat bogatej historii, dziedzictwa kulturowego oraz obrzędowości Kurpiowskiej Puszczy Białej i Zielonej. W salach ekspozycyjnych prezentowana jest wystawa pt. „Kurpie POLAND” ze zbiorów Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Ekspozycja będzie okazją do poznania licznych wydarzeń folklorystycznych regionu, strojów ludowych, tradycyjnych wycinanek,  a także rzeźby, wyrobów garncarskich oraz tkanin przybliżających obyczajowość regionu.

Również w salach ekspozycyjnych Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu będzie można zwiedzić interesującą wystawę tematyczną. „Za Wielkim Chińskim Murem” to ekspozycja będąca próbą przybliżenia barwnej kultury Chin. Ekspozycja prezentuje m.in. chińską ceramikę, biżuterię, a także tradycyjne stroje.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i spędzenia pierwszego weekendu kwietnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu! „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” to propozycja, obok której nie można przejść obojętnie.

Promocyjna cena biletu do skansenu umożliwia zwiedzanie terenu ekspozycji: wnętrz zabytkowych obiektów (we wnętrzach prezentowana będzie wystawa “Wielkanoc na Mazowszu”) oraz ekspozycji zlokalizowanych w galerii rzeźby i powozowni.

Ceny biletów wstępu do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w dniach 1 – 2 kwietnia 2017 r.:

 • Skansen – bilet normalny – 6,5 zł
 • Skansen – bilet ulgowy – 4 zł
 • Skansen – bilet rodzinny (2 os. dorosłe + 2 dzieci do 16 r.ż.) – 17 zł
 • Ratusz
  • 1 kwietnia (sobota) – wstęp bezpłatny
  • 2 kwietnia (niedziela) – bilet normalny – 2 zł, bilet ulgowy – 1,5 zł
 • Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu
  • 1 kwietnia (sobota) – wstęp bezpłatny
  • 2 kwietnia (niedziela) – bilet normalny – 2 zł, bilet ulgowy – 1,5 zł

Ceny usług dodatkowych – skansen

 • Przewodnik muzealny – wyjścia o godz.  10.30, 13.00, 15.30 – 5 zł/osoba
 • Przewodnik muzealny  o dowolnej godzinie – 50 zł (grupa do 14 osób)
 • Przewodnik muzealny o dowolnej godzinie (grupa od 15 osób z wcześniejszą rezerwacją) – 3 zł/osoba
 • Przewodnik muzealny o dowolnej godzinie (grupa od 15 osób bez  rezerwacji) – 5 zł/osoba
 • Przejazd bryczką – 7 zł/osoba

ZAPRASZAMY !

Agnieszka Jezierska – Chalicka

image_pdfimage_print
Skip to content