Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Warsztaty z projektowania graficznego

Warsztaty z projektowania graficznego

W dniach 16-17 stycznia 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyły się warsztaty z projektowania graficznego.

W warsztatach wzięła udział młodzież z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, Samorządowego Gimnazjum w Lutocinie, Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu, Gimnazjum Publicznego im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku.

Wykłady i zajęcia praktyczne prowadził Konrad Gąsiorowski, absolwent LO. Uczniowie w czasie warsztatów poznawali procesy towarzyszące projektowaniu. W ramach wykładu gimnazjaliści poznawali techniki skutecznego projektowania reklam oraz identyfikacji wydarzeń i firm. W części praktycznej tworzyli bryły z użyciem technik komputerowych. Ponadto poznali podstawowe funkcje edycji i tworzenia kształtów trójwymiarowych oraz podstawy teksturowania obiektów. Uczniowie kreatywnie podeszli do zadania, chętnie biorąc udział zarówno w szkicowaniu, jak i przedstawianiu własnych pomysłów na różne bryły.

Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów była pani Danuta Gąsiorowska.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content