Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Warsztaty dziennikarskie z redaktorem Jarosławem Kuźniarem

Warsztaty dziennikarskie z redaktorem Jarosławem Kuźniarem

17 lutego 2015 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego (klasy: II a, III a, III b) uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, które poprowadził redaktor TVN24 Jarosław Kuźniar. Spotkanie odbyło się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i zostało przygotowane dla młodych adeptów dziennikarstwa z Sierpca.

Celem przedsięwzięcia było zrozumienie specyfiki mediów oraz poznanie szczegółów realizacji programów telewizyjnych i radiowych. Znany i lubiany prezenter podzielił się swoimi doświadczeniami, opowiedział o sztuce prowadzenia wywiadu, programach na żywo, zachowaniu przed kamerą i sytuacjach kryzysowych. Redaktor Jarosław Kuźniar bardzo chętnie odpowiadał również na pytania zadawane przez uczniów. Słuchaczy szczególnie interesowały kwestie dotyczące początków pracy dziennikarskiej, programu muzycznego X Factor, a także realizacji pasma Poranek TVN24.
Spotkanie przebiegało w niezwykle przyjaznej atmosferze, pan Jarosław Kuźniar nawiązał fantastyczny kontakt z młodzieżą. Otwartość, spontaniczność i profesjonalizm dziennikarza zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Niewątpliwie ktoś taki może stać się inspiracją do dalszego rozwoju i wyborów życiowych.
W tym dniu na sierpeckich licealistów czekała jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie zajęcia z historii i języka polskiego. W jednej z najstarszych galerii sztuki – Muzeum Narodowym – uczniowie poddawali analizie najwybitniejsze dzieła, odczytywali zawarte w nich symboliczne treści, poszukiwali nawiązań do historii, literatury oraz polityki. Lekcja, poprowadzona przez przewodnika, miała tytuł „Matura to sztuka!”.
Spotkanie z redaktorem Jarosławem Kuźniarem oraz lekcję muzealną zorganizowały panie: Iwona Bielicka i Małgorzata Chalicka.

LO Sierpc

Galeria wiadomości

image_pdfimage_print
Skip to content