Warsztaty chemiczne w ramach II Szkolnego Dnia Chemii

7 kwietnia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyły się warsztaty chemiczne prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.

Pierwsza część zajęć miała miejsce w salach, uczniowie, wykorzystując między innymi probówki, odczynniki, palniki, łuczywa, wykonywali liczne doświadczenia. Każda praca była szczegółowo omawiana, młodzież odpowiadała na pytania osoby prowadzącej. W drugiej części uczestniczyły wszystkie grupy jednocześnie. Widowiskowe doświadczenia pod okiem organizatorów zrobiły na licealistach ogromne wrażenie.

Warsztaty przebiegały w miłej i wesołej atmosferze, oprócz pozyskiwania wiedzy wszyscy również świetnie się bawili. Nowatorskie zajęcia z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów zainteresowanych chemią.

Przedsięwzięcie zorganizowały nauczycielki chemii – pani Jolanta Wiśniewska i pani Magdalena Wysocka.

LO Sierpc