Warsztaty artystyczne w OPP techniką graficzną-monotypią barwną z uczniami Szkoły Podstawowej w Mochowie

Wraz z Nowym Rokiem ruszyły warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z powiatu sierpeckiego, które prowadzi pani Maria Jagodzińska.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mochowie z klas IV-VI wraz z p. Renatą Wrześniewską brali udział w artystycznych zmaganiach z nieznaną jeszcze dla nich techniką graficzną-monotypią barwną.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zabiegach przygotowawczych i w samym dziele tworzenia swoich artystycznych wizji w nowej technice. Wynikiem ich działań, wyobrażeń i kreacji są liczne powstałe prace graficzne, których żywiołowa kolorystyka cieszy oko refleksji.

Miłym akcentem na zakończenie warsztatów było wykonanie przez uczniów przestrzennych kwiatów z cukierków.