VIII Memoriał im. Anny Głuchowskiej

8 listopada w naszej szkole po raz ósmy na sportowo uczciliśmy pamięć zmarłej prawie 10 lat temu nauczycielki wychowania fizycznego, pani Anny Głuchowskiej. Międzyszkolny turniej memoriałowy swoją obecnością zaszczycił mąż pani Anny – Janusz Głuchowski, który uroczyście otworzył zawody i kibicował siatkarzom od pierwszego do ostatniego gwizdka.

W tym roku udział w turnieju wzięły wszystkie klasy, bez wyjątku – 14 drużyn. Każda klasa wystawiła 10-osobowe reprezentacje. Ekipy podzielone zostały na 4 grupy, w których gry odbywały się systemem „każdy z każdym”. Zwycięskie drużyny z każdej z grup grały ze sobą półfinały, następnie mecze o 3 i 1 miejsce. W finałowej czwórce znalazły się klasy II b, III e, III b oraz III a. W meczach półfinałowych spotkały się II b z III e, oraz III a z III b. Zwycięskie drużyny z tych meczów zagrały o 3 i 1 miejsce. Mecz o 3 miejsce pomiędzy klasami III e i III b był bardzo zacięty. Rozstrzygnął się dopiero w trzecim secie. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła klasa III e. Finałowy mecz również miał emocjonujący przebieg, różnice punktowe w setach nie były duże. Koniec końców w dwusetowym pojedynku sukces odniosła klasa III a. Oprócz bardzo dobrej gry, zawodników III a do zwycięstwa powiedli kibice. Uczniowie tej klasy zorganizowali doping jakiego nasza hala jeszcze nie doświadczyła. Zwycięzcy otrzymali okazały puchar przechodni, którym będą mogli się cieszyć do końca roku.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za zaangażowanie, grę fair-play, a kibicom za gorący doping. Do zobaczenia za rok.

LO Sierpc