Uroczyste obchody Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych

Uroczystą Mszą świętą, która odbyła się w sierpeckiej Farze pod przewodnictwem Biskupa Płockiego ks. Szymona Stułkowskiego, rozpoczęły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Żołnierzy Wyklętych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Wzięli w nich udział Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Radny Rady Powiatu Zbigniew Kopczyński, Skarbnik Powiatu Zbigniew Garwacki, Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Bogusława Lewandowska, wójtowie, burmistrz Miasta Sierpca przedstawiciele służb mundurowych i instytucji z terenu powiatu sierpeckiego, związki zawodowe, harcerze. Podczas uroczystości obecni byli także żołnierze Wojska Polskiego

Po Mszy nastąpiło przejście ulicami Sierpca pod nowo powstały pomnik wszystkich żołnierzy walczących w podziemiu w latach 1944-1956. Tam, samorządowcy, władze, służby mundurowe, przedstawiciele szkół i jednostek z terenu powiatu sierpeckiego oraz wszyscy zaproszeni goście i obecni mieszkańcy złożyli kwiaty i zapalili pamiątkowe znicze.

Agnieszka Ostrowska – skarbnik Towarzystwa Patriotyczno-Historycznego Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda”, przeczytała list Prezydenta RP skierowany do zgromadzonych. Wojsko Polskie oddało także salwę honorową.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Towarzystwa Patriotyczno-Historycznego Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda”, które zainicjowało budowę pomnika i było organizatorem uroczystości.

Podziękowania składamy także w stronę Uczniów i Nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu za przygotowanie części artystycznej oraz Uczniów Zespołu Szkół nr 1.

Cieszymy się z tak licznego przybycia!

Cześć i chwała Bohaterom!