Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego odnieśli kolejny sukces matematyczny. Tym razem przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Wygraj Indeks” organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Celem powyższego przedsięwzięcia jest budzenie zainteresowania matematyką, stwarzanie uczniom okazji do sprawdzania własnej wiedzy i umiejętności w zakresie tego przedmiotu, jak również wyszukiwanie utalentowanej młodzieży.

Konkurs – obejmujący swoim zakresem wiadomości i umiejętności określone w nauczaniu matematyki na poziomie rozszerzonym – składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu zadań otwartych i zakończył się 14 marca 2016 roku. Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa wyłoniła finalistów, którzy 2 kwietnia 2016 roku w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej zmierzyli się z kolejnymi zadaniami. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowali się: Łukasz Karczewski kl. III b, Robert Nowicki kl. III b, Grzegorz Relidziński kl. III b i Bartosz Leśniewski kl. III b, uzyskując 23 na 25 możliwych do zdobycia punktów.

Laureaci konkursu uzyskują na zasadach preferencyjnych prawo podjęcia studiów stacjonarnych na wybranym przez siebie kierunku Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Opiekunem uczniów jest pani Beata Zdrojewska.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content