Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Uczniowie EKONOMIKA z wizytą w Facebook!!!

Uczniowie EKONOMIKA z wizytą w Facebook!!!

Zgodnie z zapowiedzią uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Sierpcu w ramach współpracy z Managerem FB odwiedzili siedzibę Facebook w Warszawie.

To już nasze drugie spotkanie z FB. Pierwsze odbyło się w CKiSZ w Sierpcu   w miesiącu marcu i tak jak zapowiadaliśmy nie była to jednorazowa przygoda   z międzynarodową firmą. Otóż 25 kwietnia na zaproszenie Managera FB  p. Sebastiana Szmigielskiego grupa uczniów ZS NR 2 w Sierpcu pod opieką p. Lilli Olejniczak i p. Aneta Kaczyńskiej pomysłodawcy tego przedsięwzięcia,  jako jedyna szkoła  miała możliwość poznać zespół pracujący dla Marka Zuckerberga w Polsce. Jako szkoła staramy się stwarzać naszym uczniom nowe możliwości. Nawiązujemy nowe współprace, które w przyszłości mogą pomóc naszym uczniom min. klas informatycznych, wstąpić w szeregi międzynarodowych firm, korporacji… Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez zespół FB. Byli zdumieni, zafascynowani warunkami jakie firma stwarza pracownikom. Zobaczyli jak można pracować, osiągać wielkie sukcesy, poznawać wpływowych ludzi, zarabiać duże pieniądze w biurowcu  niczym nie przypominającym naszych tradycyjnych biur. Panująca tam atmosfera, serdeczność i architektura wnętrza, mówi sama za siebie. Uczniowie zostali wprowadzeni w tajniki, na czym polega praca, co należy do obowiązków pracowników zespołu. Uczniowie pod wielkim wrażeniem i z zaciekawieniem wysłuchali wszystkiego i mieli mnóstwo pytań. Mogli spróbować swoich sił na najnowszych technologiach. Jako przyszli programiści, graficy i nie tylko, od razu deklarowali chęć podjęcia pracy w takim zespole… co nie jest takie łatwe    i osiągalne dla wszystkich. Jednak staramy się otwierać przed naszymi uczniami nowe możliwości, chcemy zainspirować ich do podejmowania wyzwań, aby w przyszłości mogli i wiedzieli w jaki sposób osiągnąć sukces. Nie ma znaczenia czy jesteśmy z dużego miasta czy z małej miejscowości, najważniejsze jest to, aby uwierzyć w siebie, aby mieć świadomość, że jeśli tylko chcemy, możemy zajść daleko i pokonać wszelkie bariery – to jest ważne i na to zwracamy jako nauczyciele szczególną uwagę, chcemy pokazać naszym uczniom, że w naszej szkole, każdy jest kimś wyjątkowym i każdy jest tak samo ważny, a my staramy się oprócz przekazywania wiedzy, stwarzać inne możliwości, wychodząc z pomocą i wskazówkami na przyszłość, wskazując uczniowi drogę i niekiedy otwarte drzwi do spełniania się…  Taka lekcja będzie długo w pamięci uczniów i mamy nadzieję, że przyniesie zamierzony cel.. – za kilka lat, będziemy mogli się pochwalić, że to  właśnie uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Sierpcu dołączył do zespołu Facebook. Jesteśmy w stałym kontakcie z Managerem Facebook a nasza współpraca nie dobiegła końca, za co bardzo serdecznie dziękuję w imieniu całej społeczności szkolnej p. Sebastianowi Szmigielskiemu.

Mury niesamowitego miejsca, opuściliśmy oprócz zdobytej wiedzy i wskazówek z cennymi gadżetami, było to naprawdę wielkie zaskoczenie, bo wydawałoby się, że otrzymaliśmy tak wiele, a tu na koniec jeszcze jedna miła niespodzianka.

Ale to nie był koniec naszej wizyty w Warszawie.

Młodzież miała możliwość obejrzenia ekspozycji w Muzeum Narodowym. Aranżacja galerii stałych ma na celu powiązanie wielu dotychczasowych narracji w jedną uniwersalną panoramę sztuki i kultury — od archeologicznego studium starożytności i klasycznego antyku przez średniowiecze po czasy nowe i najnowsze.

Uczniowie po wyczerpującym ale wspaniały dniu wrócili z głowami pełnymi pomysłów i dużym zapałem do nauki.

Aneta Kaczyńska

image_pdfimage_print
Skip to content