Uczennica Ekonomika w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.

W tym roku już po raz 19 odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, którego finał będzie miał miejsce 10 i 11 listopada w Krakowie.

Warunkiem udziału w festiwalu jest przygotowanie dwóch wybranych piosenek z proponowanej przez organizatorów puli oraz wykonanie jednej z nich lub obu (decyzja jury). Piosenki pochodzi z repertuaru  twórcy tegoż festiwalu: Jana Wojdaka – lidera zespołu „Wawele”, dyrektora artystycznego. Małgorzata Strześniewska z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu, która pod kierunkiem Anny Stahlke intensywnie przygotowywała się do startu w eliminacjach, jedzie do Krakowa. Udział w eliminacjach nie byłby możliwy, gdyby nie przychylność Magdaleny Peda – dyrektora ZS nr 2 w Sierpcu.

29 października odbyły się przesłuchania eliminacyjne w Soczewce. Nasza solistka znalazła się w gronie tych, którzy zdaniem jurorów zasłużyli na udział w finale. Zadecydowali o tym: Aleksander Pałac – kompozytor, redaktor muzyczny Telewizji Polskiej i Leszek Bonar z TVP 3 Łódź, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, autor licznych recitali gwiazd polskiej estrady. To wielkie wyróżnienie, ponieważ na przesłuchania przyjechało wielu zdolnych wokalistów. Pierwszego dnia Gosia weźmie udział w konkursie, a jego wyniki zostaną przedstawione 11 listopada podczas Gali Finałowej.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Sierpc – panu Jarosławowi Perzyńskiemu, Staroście Powiatu Sierpeckiego panu Janowi Laskowskiemu, którzy obieli wydarzenie Honorowym Patronatem. Dziękujemy za wsparcie wicestaroście Powiatu Sierpeckiego panu Wojciechowi Rychterowi, państwu Góreckim – stacja paliw Mańkowo, oraz Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Nasze Zatorze” ul. H. Brodatego 6.

Trzymamy kciuki za naszą solistkę.