Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Ubrania specjalistyczne typu NOMEX dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu

Ubrania specjalistyczne typu NOMEX dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu

W dniu 8 listopada dotarły do Starostwa Powiatowego w Sierpcu ubrania specjalne typu NOMEX z przeznaczeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Ubrania zakupiono w wyniku rozpoznania cenowego w firmie Next Jolanta Sęk z Jakubowic Konińskie Kolonia. W sfinansowaniu kosztów zakupu wynoszących 33 334 zł Powiat Sierpecki wykorzystał dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 30 000 zł. 

Dotacja została przyznana z programu „Zapobieganiu zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwaniu ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego” zatwierdzonego uchwałą Rady Nadzorczej Funduszu nr 47/19 z dnia 22.05.2019 roku w następstwie wniosku Powiatu Sierpeckiego zarejestrowanego pod nr 19/5333. Pozostała kwota 3 334 zł niezbędna dla sfinansowania zakupu pochodziła ze środków własnych Powiatu Sierpeckiego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie jako dotujący przykłada wielką wagę do uzyskiwania przez podmioty dotowane – w tym przypadku przez Powiat Sierpecki – efektu ekologicznego przedsięwzięcia z zakresu zapobiegania zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwania ich skutków. Efekt ekologiczny całego przedsięwzięcia został osiągnięty z chwilą wprowadzenia na stan wyposażenia Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu nowego sprzętu – czyli w dniu 12 listopada.

image_pdfimage_print
Skip to content