Twórczy tydzień zimowy w OPP

Z uśmiechem na twarzy i dużym zapałem do działań artystycznych rozpoczął się pierwszy tydzień ferii w OPP. Nasi wychowankowie realizowali swoje pomysły projektowe w twórczych działaniach, wykonując scenografię na bal walentynkowy i upominki na walentynki. Rozwijali swoje pasje ćwicząc umiejętności w technikach rysunkowych i malarskich, poznawali tradycje regionalne związane z porami roku. 11 lutego 2020 r. wychowankowie brali udział w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Tam zapoznali się ze sprzętem wykorzystywanym w pracy strażaka z wyposażeniem samochodów strażackich, z wyglądem ubioru oraz poszerzyli swoją wiedzę na temat niezbędnych umiejętności potrzebnych przy ratowaniu życia ludzi, którzy znaleźli się w nagłej potrzebie. Po wycieczce odbył się Strażacki konkurs plastyczny. Prace prezentowane są na wystawie w placówce, są odzwierciedleniem przeżyć, wrażeń i zdobytej wiedzy podczas wizyty w Straży Pożarnej, w malowniczy sposób przedstawionej za pomocą kreski i plamy.W placówce gościły też dzieci z MOPS-u w Sierpcu, które brały udział w warsztatach artystycznych – poznały tajniki wykonywania mozaiki, wykonały samodzielnie projekty mozaiek z różnych epok. Wychowankowie uczestniczyli też w zajęciach tj. niemiecki na wesoło, angielski na wesoło, zajęciach muzycznych, nauce gry na pianinie, zajęciach plastycznych oraz doskonalili swoje umiejętności aktorsko – taneczne. Podczas „tygodnia zimowego” funkcjonował „Klub Malucha”, w którym miło, wesoło i twórczo spędzały czas najmłodsze dzieci. Wychowankowie brali udział w projekcji filmów w ramach projektu „Uczeń bezpieczny w sieci”, „Jeden dzień z życia”, „Nasze prawa i obowiązki” , „W domu – przemoc domowa”, „Nasze prawa i co dalej ?… – do kogo możemy się zwrócić z problemem ?” W walentynkowy piątek – 14 lutego 2020 r., odbył się bal walentynkowy dla uczestników zajęć feryjnych w placówce. Wszyscy bawili się w karnawałowych rytmach, biorąc udział w konkursach i zabawach przy współudziale nauczycieli i rodziców.

Tek. OPP w Sierpcu