Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Trzy medale na Międzynarodowym Pucharze Polski w Bydgoszczy

W dniach 9-10.04.2016 r. w Bydgoszczy odbył się Miedzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowała ponad 600 zawodników z Polski, Białorusi, Finlandii, Niemiec Czech i Słowacji.

Coraz lepsze wyniki reprezentantów Polski na arenie międzynarodowej, a także dwie kwalifikacje olimpijskie (na 4 możliwe) naszych zawodników na Igrzyska w Rio powodują, ze do Polski coraz częściowj i liczniej przyjeżdżają zawodnicy z innych krajów. Nasza reprezentacja klubowa liczyła 11 osób. Najlepiej zaprezentowali się nasi młodzicy. W bardzo mocno i licznie obsadzonym turnieju zdobyli 3 medale. Aby dobić się do strefy medalowej trzeba było niekiedy zwyciężyć aż 3 pojedynki. Medale zdobyli: Aleksandra Klasińska – srebro w kat. – 45 kg, Michał Kunda – srebro w kat. – 50 kg, Kamil Okraszewski – brąz w kat. -45 kg. Reszta choć nie zdobyła medalu walczyła bardzo dobrze. Bartek Nowak po wygranych dwóch pojedynkach w ćwierćfinale nieznacznie uległ zawodnikowi z Szakala Jeżyce.Tylko trójka naszych najmłodszych i najkrócej trenujących zawodników nie wygrała pierwszego pojedynku. Większość zwyciężyła choć jedną walkę startując po raz pierwszy na tak wysokiej rangi turnieju. Nasi zawodnicy głównie rywalizowali z Białorusinami.
Niestety słabszy występ tym razem zanotowali nasi juniorzy. Oliwka Perczyńska rozchorowała się tuz przed zawodami, a Sylwia Marcinkowska i Bartosz Duszyński przegrali swoje pojedynki, Sylwia z zawodniczką z Niemiec, a Duszek z zawodnikiem z Olsztyna.