Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Toruńska Olimpiada

Toruńska Olimpiada

16 maja 2015 roku grupa Osób Niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Szansa na Życie” wyjechała do Torunia, aby po raz czwarty wziąć udział w Toruńskiej Olimpiadzie. Towarzyszyli im rodzice/opiekunowie, wolontariusze oraz inicjator wyjazdu i główny opiekun Pan Wojciech Rychter – Honorowy Prezes Stowarzyszenia i Powiatowy Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych.

Olimpiada odbyła się na obiektach sportowo-rekreacyjnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu, a jej ideą była aktywizacja środowisk osób niepełnosprawnych oraz popularyzowanie terapii ruchem.
Po obiekcie MOSiR za niesioną Flagą Olimpijską maszerowały wszystkie drużyny, a na czele szła drużyna z Sierpca.
Sztafeta niosąca Ogień Olimpijski składała się z trzech zawodników Stowarzyszenia – Mateusz Lewandowski, Jakub Jakubkiewicz i Bartosz Stachowicz – oraz jednego zawodnika z Torunia, który zapalił Znicz Olimpijski.
Oficjalnego otwarcia dokonał pan Michał Zalewski Prezydent Miasta Torunia, który życzył wszystkim zawodnikom uczciwej rywalizacji i sukcesów w wybranych dyscyplinach sportowych.
Po inauguracji odbyła się rywalizacja sportowa, w której wzięło udział ponad 200 osób, w tym po raz pierwszy niepełnosprawni sportowcy z zagranicy (Niemiec).
Ekipa Sportowa Stowarzyszenia liczyła 18 zawodników w wieku od 10 do 36 lat, która reprezentowała Miasto Sierpc i Powiat Sierpecki.
Pomimo bardzo upalnego dnia zawodnikom nie brakowało zapału do rywalizacji. Byli wspierani i mobilizowani przez swoich opiekunów oraz wolontariuszy- niezawodnych asystentów osób niepełnosprawnych. Były wielkie emocje oraz radość ze startu. Nie był nikt przegrany, gdyż każdy z zawodników Olimpiady otrzymał Złoty Medal Uczestnictwa.

Zawodnicy ze Stowarzyszenia odnieśli sukcesy w następujących dyscyplinach:

wyciskanie sztangi leżąc – I miejsce – Mateusz Lewandowski;
bieg na 25 m – II miejsce – Dawid Lisicki;
bieg na 50 m – II miejsce – Krzysztof Jędrzejewski;
bieg na 100 m – II miejsce – Waldemar Kruszewski;
bieg na 100 m – II miejsce – Krzysztof Jędrzejewski;
wyścigi na wózkach – II miejsce – Angielika Żółtowska;
bieg na 100 m – III miejsce – Jarosław Jaworski;
wyścigi na wózkach – III miejsce – Anna Wejchinand;
Tenis Stołowy – III miejsce – Krzysztof Jędrzejewski;
sztafeta 4×100 m – III miejsce – Waldemar Kruszewski, Dawid Lisicki, Kamil Lisicki,
Jacek Żuchowski.

Zamykając Olimpiadę Prezydent Miasta Torunia podziękował wszystkim niepełnosprawnym sportowcom za udział w różnych dyscyplinach i pogratulował odniesionych sukcesów. Ceremonii wręczenia medali, nagród i dyplomów najlepszym zawodnikom dokonali Prezydent Miasta Torunia i Dyrektor MOSiR.
Wszyscy uczestnicy z Sierpca byli bardzo zadowoleni z udziału w Olimpiadzie. Było to dla nich kolejne wyzwanie oraz ogromna  satysfakcja i motywacja do aktywnej formy spędzenia czasu wolnego.

Gratuluję wszystkim!!! 
autor: Iwona Wiśniewska

image_pdfimage_print
Skip to content