Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Szkolny Konkurs Matematyczny „Delta” 2014/2015

Szkolny Konkurs Matematyczny „Delta” 2014/2015

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbyła się XIX edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego „Delta”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, pracy w grupie, a także pokazanie praktycznego zastosowania matematyki.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie zadaniem 31 uczniów było rozwiązanie dziesięciu zadań, dostosowanych poziomem do zagadnień zawartych w programach nauczania dla odpowiednich klas. Niektóre z zadań wymagały od nich poszerzenia swojej wiedzy przez odszukanie potrzebnych zagadnień lub wykazania się umiejętnością pracy w grupie. Po sprawdzeniu prac (zadań) komisja konkursu wyłoniła aż 25 uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu. Tym razem musieli się oni zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru złożonego z kilkunastu zadań. Do finału zakwalifikowało się 16 uczniów, którzy rozwiązywali zadania z różnych działów matematyki.
Laureatami XIX edycji Szkolnego Konkursu Matematycznego „Delta” zostali:
I miejsce – ex aequo, Damian Lewandowski oraz Marcin Wojdat; uczniowie klasy I a
III miejsce – Bartosz Skowroński; uczeń klasy III c.
Licealiści otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Nowakowskiej nagrody książkowe ufundowane przez pana Jarosława Perzyńskiego, Burmistrza Miasta Sierpc.

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele matematyki – pani Barbara Białecka i pan Jarosław Falkiewicz.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content