Szkolenie z Pierwszej Pomocy w Szkole Podstawowej nr 2

14 marca 2019 r. członkowie Szkolnej Drużyny PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu wraz z opiekunem, nauczycielem biologii – panią Marzanną Urbańską, gościli w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu.

Drużyna w składzie: Klaudia Browarek, Alicja Budka, Joanna Cholewińska, Agnieszka Czarnecka, Marta Krokosz, Julia Skierska i Julia Wilkowska, przeprowadziła szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy. W pierwszej części kursu odbył się krótki wykład połączony z pokazem dotyczącym podjęcia akcji ratowniczej, poprawnego telefonicznego zgłoszenia służbom medycznym o zajściu oraz przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W drugiej części uczniowie klas 8 a, b i c wykonywali ćwiczenia na fantomach.

Dziewczęta z koła PCK przeszły kwalifikacyjny kurs Pierwszej Pomocy, który zakończył się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu. Teraz zdobytą wiedzą i nabytymi umiejętnościami dzielą się z młodszymi, a cały czas ćwicząc doskonalą się.

Nie jest to ostatnie szkolenie, które poprowadzą licealistki. W najbliższy czwartek, czyli 21 marca kursem zostaną objęci uczniowie klas siódmych.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 za przychylność i umożliwienie zorganizowania szkolenia.