Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Symbole Światowych Dni Młodzieży w sierpeckim liceum

Symbole Światowych Dni Młodzieży w sierpeckim liceum

18 września 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbyło się uroczyste powitanie Symboli Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani odwiedzają wszystkie zakątki świata, od kwietnia 2014 roku goszczą również w Polsce.

Obecność Symboli jest związana ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w dniach 26 – 31 lipca 2016 roku w Krakowie. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia trwają w całym kraju. Na mapie peregrynacji Symboli ŚDM znajduje się wiele miast, diecezji, kościołów, instytucji. Niezwykłego zaszczytu dostąpiła również nasza Szkoła. W spotkaniu i adoracji uczestniczyła młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego, przedstawiciele gimnazjów, duszpasterze, nauczyciele.

Ksiądz Rafał Grzelczyk – duszpasterz młodzieży odpowiedzialny za organizację spotkania młodych w diecezji płockiej – przypominał uczestnikom: „Czasem krzyż ten nazywany jest relikwią, bo dotykał go św. Jan Paweł II. Ale jego wyjątkowość polega na tym, że przed nim modliły się miliony ludzi na całym świecie i miliony nosiły go na swoich ramionach. Jan Paweł II polecił młodzieży, by zaniosła go też tam, gdzie go nie chcą… Ten krzyż był w kościołach, szkołach, w pubach, w dyskotekach. Tam, gdzie nikt by się nie spodziewał”. Duszpasterz prosił, by Krzyża „dotknąć z wiarą, obciążyć swoją troską, smutkiem, grzechem”, natomiast Ikonę „ucałować i zawierzyć jej poszukiwanie prawdziwej miłości”.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content