Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 14 – 20 listopada 2016

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to organizowany od 2008 roku międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są: premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kuffmana Carl Schramm, a także brytyjska rządowo – biznesowa organizacja Make Your Mark.

Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego od wielu już lat uczestniczy w powyższym projekcie. Szkoła przygotowuje ciekawe zajęcia z przedsiębiorcami, uczniowie odwiedzają okoliczne firmy, rozmawiają z ich właścicielami, organizują debaty. Inicjatywa pomaga w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, inspiruje młodych ludzi do przedsiębiorczych działań. W bieżącym roku szkolnym odbyły się m.in. spotkania: z panem Mariuszem Niedźwieckim oraz z panią Anną Krawczyk.

Pan Mariusz Niedźwiecki reprezentuje branżę rozrywkową, jest właścicielem dyskoteki Explosion w Borkowie Kościelnym. Przedsiębiorca opowiedział o początkach swojej przygody z biznesem, funkcjonowaniu klubu, przedstawił wady i zalety powyższej pracy. Dzięki pani Annie Krawczyk – właścicielce sklepu TIP – TOP – licealiści dowiedzieli się na czym polega prowadzenie indywidualnej działalności gospodarczej oraz jak wygląda system podatkowy w Polsce. Obydwa spotkania przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Organizatorem projektu w szkole jest pani Zofia Froncek.

LO Sierpc