Światowe Dni Młodzieży – dekanat Sierpecki

PROGRAM SPOTKANIA MŁODZIEŻY NA ŚDM (20-25 lipca).
1. 20 lipca (środa) przywóz młodzieży z lotniska pod Farę.
– Spod Fary zabierają je rodziny i przywożą na godz. 20:00 na boisko przy stadionie
– O godz. 20:00 na boisku przy stadionie nabożeństwo z udziałem rodzin, wolontariuszy, młodzieży i mieszkańców Sierpca i okolic. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW DEKANATU! Symboliczne otwarcie uroczystości, wręczenie kluczy przez władze miasta i Powiatu.
– O godz. 21:00 Apel Jasnogórski i rozjazd do rodzin.
2. 21 lipca (czwartek) – Skansen – dzień integracji. Spotkanie młodzieży w połączeniu z Rypinem. RODZINY DOWOŻĄ MŁODZIEŻ POD SKANSEN O GODZ. 10:30.
– godz. 11:00 Msza św. w amfiteatrze. Zapraszamy mieszkańców dekanatu!
– godz. 12:00 – 14:30 zwiedzanie skansenu (młodzież z Armenii i wolontariat) wraz z rożnymi atrakcjami: koncert muzyczny przy dworku, przewóz bryczką, degustacje, pokazy wyrobów ludowych.
– godz. 14:30 – 16:30 pobyt na polanie. Poczęstunek, kiełbaska z grilla, zabawy przy muzyce. Każdy uczestnik otrzymuje talon na poczęstunek. Możliwy występ ludowy.
– godz. 17:00 w amfiteatrze występ zespołów ludowych: Kasztelanka, Mazowszanie.
– godz. 18:00 grochówka.
– godz. 19:00 spotkanie przy religijnej piosence. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW DEKANATU. Wspólny śpiew. Występ i animacja przez zespół muzyczny z Ciechomic. Możliwe rożne świadectwa i prezentacja piosenek w wykonaniu młodzieży z Gruzji i Mołdawii.
– godz. 21:00 Apel Jasnogórski i rozjazd do rodzin. Rodziny mogą przybyć do amfiteatru juz na godz. 19:00.
3. 22 lipca (piątek) pobyt poza Sierpcem – szczególnie w Toruniu. Transport autobusem. Jadą też wolontariusze i lektorzy języka angielskiego i rosyjskiego. Dobrze byłoby gdyby rodziny dały młodzieży suchy prowiant.
– godz. 8:00 modlitwa poranna w Farze. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW DEKANATU.
– godz. 9:00 wyjazd do Torunia.
– godz. 11:00 – 15:00 zwiedzanie starówki i planetarium.
– godz. 16:00 modlitwa w sanktuarium w Skępem i krótkie zwiedzanie z przewodnikiem historii.
– godz. 17:00 – 18:30 obiad po trasie w Oazie.
– godz. 19:00 Apel Maryjny w klasztorze. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW DEKANATU.
– godz. 19:30 rozjazd do rodzin.
4. 23 lipca (sobota) Uroczystości centralne w Płocku.
– godz. 8:45 zbiórka na parkingu pod Farą. Wyjazd o godz. 9:00.
– godz. 23:00 wyjazd z Płocka.
– godz. 23:40 młodzież zostaje podwieziona pod Farę, a rodziny zabierają ich do siebie.
5. 24 lipca (niedziela) pobyt w rodzinach łącznie ze Mszą św. w kościele parafialnym. Śniadanie, obiad w rodzinach.
– godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele Szkolnym. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW DEKANATU.
– godz. 15:30 przejście wraz z orkiestrą ul. Tułodzieckich na stadion.
– godz. 16:00 – 18:40 koncert i przegląd orkiestr dętych.
– godz. 18:45 musztra paradna i przemarsz na Apel Jasnogórski.
– godz. 19:00 Apel Jasnogórski. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW DEKANATU. Pożegnanie się z młodzieżą sierpeckiego społeczeństwa. Rodziny są już obecne i zabierają młodzież.
– godz. 20:00 kolacja i spotkanie w rodzinach.
5. 25 lipca (poniedziałek) wyjazd do Krakowa na ŚDM. wyjazd autokarami na pociąg do Mławy. Zbiórka o godzinie 7:40 na parkingu pod Farą i wyjazd do Mławy.