Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

„Świąteczna zbiórka żywności”

„Świąteczna zbiórka żywności”

W dniach 04-06.12.2015 roku wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1, Stowarzyszenia „Szansa na życie”, Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu, Ogniska Pracy Pozaszkolnej po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności, organizowanej na naszym terenie pod patronatem Banku Żywności w Płocku. Wolontariusze wyposażeni w koszulki, identyfikatory, informacyjne ulotki przez trzy dni zbierali produkty spożywcze w pięciu sierpeckich marketach: Biedronkach – ul. Braci Tułodzieckich i ul. Płocka, Gramie – ul. Jana Pawła II, Netto – ul. Konstytucji, Lidl – ul. Płockiej. Zebrana przez nich żywność była przewożona do świetlicy Internatu przy Zespole Szkół nr 1. Tam liczona, sortowana, a następnie skrupulatnie księgowana w formie sprawozdań przesyłanych do Banku Żywności w Płocku.
Dzięki tradycyjnej już wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, życzliwości    i hojności mieszkańców naszego powiatu, udało się zebrać  1 909,1 kg asortymentu spożywczego oraz 210,8 litra napojów i innych płynnych artykułów. Powstaną z nich paczki, które trafią do podopiecznych „Szansy na życie” oraz staną się wsparciem dla rodzin dzieci ze szkół, które uczestniczyły w zbiórce oraz podopiecznych z Powiatowego Domu Dziecka w Szczutowie.
Młodzież wspierali koordynatorzy zbiórki Wojciech Rychter i Anna Chmielewicz, którym pomagali pracownicy internatu – Emilia Maciejewska, Monika Kamińska i Witold Prątnicki oraz panie Edyta Paciuszkiewicz, Małgorzata Korpolińska, Anita Marlęga. W czasie zbiórki młodzież odwiedziło także kierownictwo Banku Żywności w Płocku – prezes Rafał Kuczyński i wiceprezes Aldona Cybulska. Ocenili oni akcję jako udaną, właściwie prowadzoną.
Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę należą się słowa uznania. Serdeczne DZIĘKUJEMY !!!

Zespół Szkól nr 1 w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content