Świat mody i casting w OPP

O modzie słów kilka…, a nawet więcej mogli dowiedzieć się uczestnicy spotkania z projektantką mody – panią Magdaleną Carter.

26 marca w godzinach popołudniowych do Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, licznie przybyła młodzież z Internatu przy ZS nr 1 z Sierpca oraz Internatu przy ZSCKR w Studzieńcu, podopieczni Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie wraz z wychowawcami oraz wychowankowie OPP. Zaproszenie przyjęli: p. Magdalena Peda – dyrektor ZS nr 2 w Sierpcu, p. Jakub Grodzicki – prezes TKKF Kubuś, członkowie Rady Rodziców oraz nauczyciele OPP.

Aby poznać bliżej świat mody oraz pracę projektanta, wychowanki: Daria Olszewska i Dagmara Tyndorf przeprowadziły wywiad z panią Magdaleną. Nasz gość opowiadał o żmudnej, ale interesującej pracy projektanta, o wpadkach ubraniowych Polek, trendach w modzie.

Głównym punktem spotkania był casting do pokazu mody. Pokonując tremę, dziewczęta spróbowały swoich sił na parkiecie jako początkujące modelki. Nie było to łatwe, zwłaszcza w szpilkach. Dziewczęta skorzystały ze wskazówek pani Magdaleny. Przed nimi jeszcze wiele prób „chodzenia” przed profesjonalnym pokazem mody, który zaplanowany jest na 23 maja 2018r. w CKiSZ w Sierpcu podczas gali finałowej „Mistrz savoir vivre”.