Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Sukcesu najmłodszych zawodników KS Taekyon

Sukcesu najmłodszych zawodników KS Taekyon

W dniu 07.11.2015 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Strefy C w Taekwondo Olimpijskim.

W tej kategorii wiekowej nie rozgrywa się Mistrzostw Polski, dlatego to jest najważniejsza impreza w roku dla zawodników w wieku 10 -11 lat. Zawodnicy z Mazowsza rywalizują z zawodnikami z województwa lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie wystartował 130 zawodników z 17 Klubów. Zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: mini-krorugi (walka bez możliwości atakowania głowy) poomse (układy formalne) i dwubój sprawnościowy (wielokrotne kopnięcie w ciągu 10 sekund i kopnięcie dosiężny z wskoku po rozbiegu). W zawodach uczestniczyła 6osobowa reprezentacja KS Taekyon.
W konkurencjach sprawnościowych Aleksandra Klasińska zajęła 6 miejsce, a Michał Kunda był 8. W konkurencji poomse do ścisłego finału zakwalifikował się Igor Olczak. Ostatecznie był 7.

Jednak największe sukcesy przyszły dopiero w konkurencji walk.

Najpierw Bartosz Nowak po zwycięstwie w dwóch kolejnych pojedynkach doszedł do finału swojej kategorii wagowej. Niestety w finale uległ zawodnikowi z Międzyrzeca Podlaskiego. Podobnie Kamil Okraszewski dopiero w finale minimalnie wynikiem 1:2 uległ swojemu przeciwnikowi z Klubu GB Warszawa. Brązowe medale zdobyli także Michał Mikucki i Aleksandra Klasińska. Michał w pojedynku półfinałowym wyraźnie górował nad swoim przeciwnikiem z Ciechanowa, prowadził już 4:0. Niestety w tej kategorii wiekowej atak na głowę przeciwnika jest zabroniony,a drugie przewinienie karane jest dyskwalifikacją. Niestety Michał dwukrotnie z popełnił to przewinienie. W walce o trzecie miejsce był na szczęście zdecydowanie lepszy od zawodnika z Zamościa. Także brązowy medal zdobył Michał Kunda, który w półfinale po niezłym pojedynku uległ nieznacznie zawodnikowi z Taebeaka Bielany.

Ostateczny bilans zawodników KS Taekyon to dwa srebrne medale i 3 brązowe.

Większość naszych zawodników startujących na tych zawodach ma dopiero 10 lat i trenuje stosunkowo nie długo. Tym bardziej cieszą ich wyniki. Jedynie Kuba Mikucki od przyszłego roku przechodzi do kategorii juniorów młodszych. Reszta jeszcze w następnym roku będzie rywalizowała w młodzikach. W przyszłym roku to oni będą starsi i bardziej doświadczeni od niektórych swoich przeciwników co mam nadzieje przyniesie jeszcze większe sukcesy. W przyszły weekend Ci sami zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie. Liczymy na bardzo dobry występ.

Artur Balcerowski

image_pdfimage_print
Skip to content