Sukces ucznia sierpeckiego liceum w VI Konkursie Języka Niemieckiego EXPERT

1 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Konkursu Językowego EXPERT.

Celem przedsięwzięcia, organizowanego od dziesięciu lat przez Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych wśród uczniów oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy w tym zakresie. Konkurs odbywa się w trzech etapach: I (pisemny) to test gramatyczno – leksykalny przeprowadzany w szkołach przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego, II (pisemny) test leksykalno – gramatyczny z elementami kultury i rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, III (ustny) sprawdza umiejętność prezentacji określonego tematu, wyrażania i uzasadniania własnych opinii oraz argumentowania, posługiwania się poprawnym językiem, jak również uczestniczenia w dyskusji z Komisją Konkursową.

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego – Maciej Relidziński – zajął II miejsce w VI edycji Konkursu Języka Niemieckiego EXPERT.

Opiekunowie: pani Alicja Wawrocka-Świeczkowska, pani Joanna Janiszewska.

LO Sierpc

VI KJN EXPERT