Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Sukces humanistek sierpeckiego liceum

Sukces humanistek sierpeckiego liceum

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu – Paulina Bartoszewska i Małgorzata Ozimkiewicz z klasy II a zostały finalistkami XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu oraz przyznanie nagród i dyplomów odbyło się 5 czerwca br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Nasze licealistki godnie reprezentowały szkołę zajmując III miejsce – Paulina Bartoszewska i wyróżnienie – Małgorzata Ozimkiewicz.

Poziom prac konkursowych, jak podkreślali organizatorzy, był wysoki i bardzo wyrównany. W konkursie wzięło udział 529 uczniów z całej Polski. Jury pod przewodnictwem pani prof. dr hab. Danuty Krzyżyk z Uniwersytetu Śląskiego przyznało 62 nagrody. Cieszymy się, że wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice, które w czasie finału miały także możliwość spotkania z jurorami i rozmowy o swoich pracach. Dla uczestników konkursu było to duże przeżycie i cenne doświadczenie. Program finału wzbogacono również o występy uczestników pracowni Pałacu Młodzieży.

Uczennice wróciły z Katowic zmęczone, ale zadowolone i gotowe na nowe humanistyczne wyzwania.

Opiekunką uczennic była pani Joanna Kloc.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content