Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Studenci z Kolumbii, Gruzji i Meksyku w sierpeckim liceum

Studenci z Kolumbii, Gruzji i Meksyku w sierpeckim liceum

W dniach 3-9 października 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego gościli studenci: Diego Cellabos Plata z Kolumbii, Ani Keleptrishvili z Gruzji oraz Jheovany Gallaga z Meksyku.

Szkoła współpracuje z przedstawicielami międzynarodowej organizacji AIESEC, która ma siedzibę w Warszawie i organizuje wymianę studentów na całym świecie. Była to już kolejna edycja projektu PEACE CROSS – CULTURAL UNDERSTANIG. Zagraniczni goście opowiadali o swoich krajach, tradycjach i kulturze. Zajęcia odbywały się we wszystkich grupach językowych na poziomie kontynuacyjnym. Uczniowie naszej szkoły zadawali pytania i prowadzili rozmowy ze studentami. Dla sierpeckiej młodzieży było to nowe, a zarazem ciekawe doświadczenie, ale przede wszystkim możliwość swobodnego komunikowania się w języku angielskim. Licealiści i goście spędzili wspólnie czas nie tylko w szkole, ale też i poza nią. Razem zwiedzili Sierpc oraz CKiSz.

Ogromne podziękowania należą się: Adriannie Kędzierskiej, Paulinie Osieckiej i Piotrowi Wojda. Uczniowie oraz ich Rodzice gościli zagranicznych studentów w swoich domach.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content