Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu prowadził rekrutację osób bezrobotnych z terenu powiatu sierpeckiego do projektu „Strategia Aktywizacji Zawodowej: adaptacja niemieckich rozwiązań w woj. mazowieckim”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez firmę TEB EDUKACJA oraz niemieckiego Partnera – bbw Bildungszentrum.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu 50 bezrobotnych zostało zakwalifikowanych do udziału w projekcie.
Zrekrutowane osoby skorzystają z cyklu szkoleń grupowych:
Assessment Center ,
Soft Skills – zajęcia w celu podniesienia kompetencji „miękkich” osób bezrobotnych:
– Zarządzanie czasem,
– Autoprezentacja-retoryka,
– Komunikacja,
– Przedsiębiorczość ,
Szkolenia zawodowe – „Obsługa kasy fiskalnej” lub „Umiejętności handlowe i profesjonalna obsługa klienta”.
Każdy uczestnik weźmie także udział w spotkaniach indywidualnych z zakresu:
1. Profilling (analiza kompetencji społecznych),
2. Soft Skills (opracowanie programu szkoleń miękkich celem rozwoju kompetencji osobistych),
3. Health coaching (opracowanie koncepcji działań prewencyjnych dotyczących prowadzenia zdrowego trybu życia).
Urząd zamierza kontynuować współpracę z firmą TEB EDUKACJA oraz podejmować kolejne działania mające na celu aktywizację osób bezrobotnych i poprawę ich sytuacji.

Dyrektor Urzędu
Ewa Barchanowicz