Spotkanie ze sztuką i teatrem

Dnia 02.03.2017r. dzieci z Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju działającego przy PP-P w Sierpcu uczestniczyły w wydarzeniu artystycznym w Centrum Kultury i Sztuki.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Jarosława Żmijewskiego dzieci wraz z rodzicami miały możliwość zwiedzania budynku. Maluchy z zapartym tchem oglądały: salę widowiskowo-kinową, pracownię plastyczną, salę do ćwiczeń tanecznych /lustrzaną/, kawiarenkę artystyczną i kameralną salę teatralną. Pani Bożena Ilska bardzo ciekawie opowiadała o historii budynku i o zajęciach organizowanych w CkiSz. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Wojciech Rychter przewodniczący Komisji Spraw Społecznych.

Następnie dzieci ustawiły się w kolejkę i odebrały bilety wstępu na przedstawienie „Królewna Śnieżka”. Sztuka była grana na deskach sceny kameralnej przez grupę teatralną ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sierpcu pod kierunkiem Pani Magdaleny Szmigielskiej. Dzieci z WWR były pod dużym wrażeniem. W skupieniu i z uśmiechem na twarzach śledziły losy Królewny Śnieżki. Gra aktorska została nagrodzona gromkimi brawami i koszem smakołyków. Nasi mali widzowie zostali zaproszeni na scenę i mogli wspólnie z młodymi aktorami zatańczyć w rytm piosenki „My jesteśmy krasnoludki” oraz „Jedzie pociągz daleka”. Pociąg zawiózł wszystkich do kawiarenki artystycznej na słodki poczęstunek. Spotkanie miało charakter integracyjny oraz artystyczny. Dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń i radości, która malowała się na twarzach zarówno dzieci, ich rodziców, jak i organizatorów tego niecodziennego wydarzenia.

Agnieszka Strusińska – pedagog

Jolanta Ludwiczak – psycholog