Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Spotkanie z Rodziną Państwa Niepytalskich w sierpeckim liceum

Spotkanie z Rodziną Państwa Niepytalskich w sierpeckim liceum

2 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „A jednak warto…”. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć państwa Małgorzatę i Zbigniewa Niepytalskich, panią Annę Niepytalską – Osiecką oraz pana Krzysztofa Niepytalskiego.
Państwo Małgorzata i Zbigniew Niepytalscy to absolwenci rocznika 1979, uczęszczali do tej samej klasy IV a, której wychowawcami byli pani Halina Szymańska i pan Kazimierz Szymański, już nieżyjący nauczyciele Liceum.
Pani Anna Niepytalska – Osiecka to absolwentka z 2003 roku. Uczęszczała do klasy IV a, jej wychowawcą była pani Barbara Rutkowska. Mąż pani Ani to pan Marek Osiecki, uczeń tej samej klasy.
Pan Krzysztof Niepytalski to absolwent 2005 roku – był uczniem klasy III d, rolę wychowawcy pełnił wówczas pan Grzegorz Radomski. Żoną pana Krzysztofa jest pani Monika Jachimczak, absolwentka 2006 roku.
Rodzina państwa Niepytalskich jest przykładem na to, że szkoła jest miejscem, w którym nie tylko zdobywamy wiedzę, ale również nawiązujemy przyjaźnie i odnajdujemy miłość.
Goście bardzo serdecznie wspominali okres nauki w naszej Szkole, wypowiadając się ciepło o nauczycielach, wychowawcach, wspólnych pasjach i drodze zawodowej.
Państwo Małgorzata i Zbigniew Niepytalscy są nauczycielami. Pani Ania ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim w 2013 roku. Obroniła dysertację doktorską pt.: „Socjolekt polskich alpinistów”. W latach 2009-2012 pracowała jako redaktorka haseł czasownikowych w projekcie rozwojowym „Wielki słownik języka polskiego – podstawowy zasób leksykalny polszczyzny” w Instytucie Języka Polskiego PAN. Od 2013 roku jest zatrudniona jako pracownik naukowy w tym Instytucie. Ma na swoim koncie bardzo wiele publikacji.
Pan Krzysztof to młody radca prawny zatrudniony w Kancelarii Prawnej M. Szulikowski i Partnerzy w Warszawie. Zajmuje się bieżącą obsługą klientów. Specjalizuje się w prawie rynku kapitałowego, prawie cywilnym i prawie zamówień publicznych. Biegle włada językiem angielskim. W okresie studiów był stypendystą firmy Goodyear Dunlop Tires Polska – jego kandydatura została wytypowana przez naszą Szkołę. Pan Krzysztof aktywnie przyczynia się do rozwoju Kancelarii poprzez zwiększenie ofert, a także utrzymywanie dobrych relacji firmy z jej klientami.
Nasi Goście niezwykle ciepło wypowiadali się o Liceum, miło wspominali wartości, jakie zapamiętali z tego okresu. Wszyscy byli harcerzami. To harcerstwo przyczyniło się również do utrwalenia przyjaźni i miłości (niebo gwieździste – Bieszczady).
Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Były podziękowania, tort i chwile wzruszeń. Bardzo dziękujemy!
Spotkanie zorganizowała klasa III b wraz z wychowawczynią panią Zofią Froncek.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content