Spotkanie z Prezesem Fundacji Edu−Inicjatywa Joanną Urbańską.

Starosta Sierpecki Mariusz Turalski oraz Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki spotkali się z Prezesem Fundacji Edu−Inicjatywa Joanną Urbańską. Spotkanie dotyczyło omówienia szczegółów realizacji trzeciej edycji konkursu „Niezwykły uczeń”, który organizowany jest przez Fundację Edu – Inicjatywa. Honorowy patronat nad wydarzeniem już po raz drugi objął Starosta Sierpecki Mariusz Turalski.
,,Z roku na rok konkurs zwiększa swój zasięg. Tegoroczna edycja obejmie całe województwo mazowieckie. Co więcej, co roku konkurs jest objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Chcemy wyróżnić dzieciaki nieprzeciętne w szerokim tego słowa znaczeniu – zaangażowane społecznie, kreatywne, szczere, przyjacielskie, zawsze uśmiechnięte, itd… Pragniemy promować współpracę zamiast rywalizacji, serdeczne usposobienie, otwartość, działania na rzecz innych zamiast myślenia o sobie. Chcemy nagradzać kreatywne myśleniem kierowanie się i zasadami fair play. Staramy się wspierać uczniów w stawaniu się osobami, dla których podążanie za marzeniami, rozwijanie pasji, a nie spełnianie oczekiwań rodziców i otoczenia, są podstawą wszelkich wyborów do dojrzałego i odpowiedzialnego życia. Wyróżniamy uczniów pełnych pasji, zaangażowania, życzliwych, ciekawych świata, odpowiedzialnych, mających odwagę w pełni wykorzystywać swój potencjał, mających OSOBOWOŚĆ’’– powiedziała Prezes Fundacji Joanna Urbańska.