Spotkanie z panią Anną Repczyńską, Absolwentką LO

6 listopada 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego gościła pani Anna Repczyńska. W spotkaniu z absolwentką szkoły wzięli udział uczniowie klas: III e i III f.

Pani Anna Repczyńska ukończyła nasze Liceum w 2002 roku. Następnie podjęła studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum im. Ludwiga Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika (kierunek Biotechnologia medyczna). Odbyła również kształcenie podyplomowe – Diagnosta laboratoryjny na Collegium Medicum im. Ludwiga Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika oraz Studium Farmaceutyczne w Bydgoszczy jako technik farmacji. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z laboratoryjnej genetyki medycznej.
Spotkanie absolwentki z licealistami dotyczyło zagadnienia „Genetyka dziś i jutro”. Młodzież pozyskała cenne informacje dotyczące kariotypu człowieka i chorób związanych z mutacją genów. Pani Anna Repczyńska opowiedziała również o swojej pracy, studiach oraz nabytych umiejętnościach. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali wykładu, na koniec zadano kilka pytań oraz wręczono drobny upominek.
Przedsięwzięcie zorganizowała pani Krystyna Witkowska.

LO Sierpc