Spotkanie z panem Wojciechem Tyndorfem – podpisanie umowy partnerskiej z Rainbow Tours

W poniedziałek 22 lutego 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z cyklu „A jednak warto…”. Klasy I a, II a oraz II f wraz z wychowawcami zaprosiły pana Wojciecha Tyndorfa – absolwenta LO z roku 1997, nauczyciela języka angielskiego w LO w latach 2000 – 2008, obecnie Dyrektora działu Kontraktowania Produktu firmy Rainbow Tours. Gość barwnie i z dużym sentymentem opowiadał o swoim życiu szkolnym oraz o szczeblach w drodze do kariery. Bardzo ciekawe okazały się informacje dotyczące pracy w zawodzie pilota wycieczek oraz rezydenta.
Kulminacyjnym punktem spotkania było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy firmą Rainbow Tours a Liceum Ogólnokształcącym. Umowa dotyczy utworzenia nowego kierunku kształcenia w naszej szkole – pierwszej w Polsce klasy turystycznej pod patronatem Rainbow. Klasa powstanie w nowym roku szkolnym. Jej absolwenci będą mieli otwartą drogę do kariery w branży turystycznej. Kończąc szkołę, każdy uczeń będzie miał w ręku trzy dyplomy: Pilota Wycieczek, Rezydenta oraz Animatora Czasu Wolnego. Będą to zaświadczenia ukończenia kursu Akademii Rainbow honorowane we wszystkich biurach podróży. Dodatkowo 10 najlepszych uczniów odbędzie (zapewniony umową) staż w firmie Rainbow z możliwością stałego zatrudnienia.
Już dziś wszystkich trzecioklasistów szkół gimnazjalnych zapraszamy do nowej klasy.

LO Sierpc